Žít (jako) ve filmu – část 2. a poslední

Posted: 5. 9. 2006 in různé

První díl mého pokusu o vystihnutí obvyklých filmových klišé moc nevyšel, potácel se odnikud nikam a vlastně nebylo moc jasné co jím sleduji, díl druhý, který najdete o pár řádků níže, není taky žádný zázrak (zázraky se nedějí), ale přinejhorším se v něm pořád něco děje.

Skončili jsme v momentě, kdy šel záhadný/á X spát po podivném telefonátu. On to byl skutečně podivný telefonát, jednalo se totiž o omyl. Jistý mafiánský boss jenom chtěl pochválit jednoho ze svých zabijáků za dobře vykonanou práci a spletl si přitom předčíslí. Jak vysvětlím, že jej oslovoval jako X? Jednoduše, onen killer se jmenoval stejně, což je náhoda trapná jako kapr na suchu, ale i takové se v amerických filmech dějí. X tedy vstal/a (dále budu užívat pouze mužského rodu, není v tom nic šovinistického, prostě si chci usnadnit práci) a po nezbytné hygieně si šel připravit vajíčka se slaninou. Když zkusil jedno vejce hodit na pánev akčním způsobem, jak to viděl v jednou filmu, prskající olej jej plnou dávkou zasáhl do oka. V agónii začal běhat po kuchyni a ječet jako blonďatá policistka donucena složit rubikovu kostku (tohle přirovnání si za rámeček nedám :(). Omylem přitom převrátil stojan s noži a jen tak tak se vyhnul ufiknutí všech prstů na pravé noze. Poté, co se uklidnil, pečlivě si vypláchl oko dezinfekcí a náhlou bolest hlavy utišil několika acylpyriny (takové ty bílé tabletky, které v Hollywoodu patrně léčí všechno), jal se uhasit náhle zplanuvší vajíčko, které bylo stále na ohřívané pánvi. Jenže jak chcete hasit bez hasícího přístroje? Že by písek? Písek z křečkovy klece? Jo, jo to je ono. Křečka hodíme třeba… třeba do sporáku, odtamtud neuteče, a písek vysypeme na hořící objekt, stejně jako náš hrdina. Jenže na takového křečka v troubě nesmíte zapomenout, stejně jako náš hrdina. Ale k tomu se dostaneme později, teď se X musí vypravit do práce.

Počkat, napsal jsem do práce? Vždyť žádnou práci nemá, všichni jeho spolupracovníci byli postříleni neznámým útočníkem. Takže kam X půjde, kam bychom ho jenom poslali? Pro noviny, čerstvé rohlíky a mléko? To není moc filmové, ale proč ne, obyčejní lidé tohle obyčejně po ránu dělají. Když nemají práci. X překvapila netečnost prodavače nedalekého obchůdku, vybledlost jeho souseda vykukujícího z okna i ta sedmdesátiletá paní, která se mu pokusila prokousnout hrdlo, ale nevyvozoval z toho žádné závěry, třeba se jenom špatně vyspali. A třeba je pokousali zombies, což našeho bystrého hrdinu samozřejmě nenapadlo. X přišel domů, přečetl si noviny, podíval se na nějakou nepochybně sofistikovanou televizní soutěž a pak si řekl, že by si mohl něco dobrého upéct. Nažhavil troubu a začal zadělávat těsto když v tom jej do nosu udeřil pronikavý zápach připomínající pečené morče, vycházel společně s černým kouřem z trouby a jeho zdrojem nebylo morče, nýbrž křeček. X otevřel okno do ulice, aby dovnitř vpustil trochu čerstvého vzduchu, přitom zaslechl podivný šramot v ložnici, kam se hned pomalu a potichu vydal. „Haló, je tam někdo?“… … … … BUHUHUHAHÉÉÉÉ!!! Zombík skrytý ve stínu v tu nejméně očekávanou chvíli skočil po X a vyluzujíc ze sebe zvuky alá Barney ze Springfieldu po deseti pivech, jal se hledat X-ovu krční tepnu. Duchaplný X zombíka odrovnal párem dobře mířených  šavlozubých pěstí (u mistra Fi-Lipa se totiž naučil technice šilhavé veverky) a celý šťastný, že zvítězil nad zombíkem i sám nad sebou, vrátil se udělat pořádek do kuchyně. Vyčistil troubu od všech zvířecích chlupů, tomu, co zbylo z křečka udělal důstojný pohřeb (žádní pozůstalí nepřišli) a na pronikavý zápach použil starého Františka, pardon, starého františka. Že by konečně pokoj? Ani náhodou!

Z předchozích událostí X došlo, že Manhattan zaplavili zombies, že brzy zaplaví celé Státy, potažmo celý svět, jak z toho jenom ven? Obří meteorit o velikosti šesti fotbalových, tří kriketových a jednoho baseballového hřiště rozhodl za X. Kde se vzal, tu se vzal a smetl všechno, co mu stálo v cestě. Takovou pointu jste nečekali, viďte?

Reklamy
Komentáře
  1. OLA napsal:

    Ta pointa je supr, porad jsem cekla, co z toho vyleze. Jaka je ta technika silhave veverky?nekdy by se hodila…

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.