60 nejnezapomenutelnějších filmových scén (21-40)

Posted: 9. 10. 2006 in žebříčky

POZOR, může obsahovat SPOILERY!!!

21. Francouzská spojka (1972) : Pepek Doyle stíhá autmo padoucha uhánějícího ulicemi Brooklynu v nadzemce a zběsilost celé dlouhé scény nezná mezí.
22. Gauneři (1991) : Vic Vega alias Pan Světlý mučí poldy jen tak, pro radost, protože je mu zkurveně jedno, jak je to bolí. Za zvuků pohodové písničky své oběti klidně i uřízne ucho.
23. Gladiátor (2000) : Maximova zoufalá snaha vrátit se domů dřív, než Commodem vysláni vojáci mající jediný cíl: zabít Maximovu manželka a syna.
24. Hard Boiled (1992) : Zdánlivě nesestříhaná (ve skutečnosti třemi celky tvořená) řežba v nemocnici, kdy se Yuen a Tony postupně prostřílí přes hordu cca třiceti padouchů
25. Hodný, zlý a ošklivý (1966) : Sólo pro tři. Pro tři muže se (zdánlivě) nabitými kolty, z nichž každý chce ukořistit štědrý poklad, ale vyhrát může jenom jeden, ten nejrychlejší. Morriconeho hudba drásá nervy, kamera střihá od jednoho upoceného obličeje ke druhému, už, už se to blíží, tři, dva, jedna… PRÁSK!!
26. Hoří, má panenko (1967) : Řeší se skandál s naprosto rozkradenou tombolou a do toho padne pamětihodná hláška, která vypovídá o mnohém: „Měli si nakrást. Kdo si nenakrad, jako by si los nekoupil“.
27. Hra (1997) : Nicholas van Orton už má plné zuby zvrácené hry, do které se přihlásil, před chvíli zastřelil vlastního bratra a jako jediné východisko vidí skočit ze střechy mrakodrapu a taky že skočí, jenže nejen že přežije, ale navíc zjistí, v čem byl celou dobu vtip. Byl to totiž jeden velký vtip.
28. Hrdina (2002) : Ač bych byl rád konkrétnější, zde nemohu napsat nic jiného než: „kterýkoliv ze soubojů“.
29. Jackie Brownová (1997) : Titulková sekvence, kdy Jackie „přijíždí“ do práce.
30. Jay a Mlčenlivej Bob vrací úder (2001) : Oba borci si na samém konci filmu rozhodnou vyřídit účty se všemi, kteří se je odvážili kritizovat na internetu, což taky učiní.
31. Jednej správně (1989) : Mohla to být jenom obyčejná návštěva pizzerie, byla z toho drsná rvačka završená požárem – konec všech nadějí na smír mezi dvěmi rozdílnými rasami.
32. Karlík a továrna na čokoládu (2005) : Všechna taneční vystoupení liliputánských Umpa-Lumpů s hudbou, texty i vokály maestra Elfmana.
33. Kill Bill (2003) : Nevěsta se dostane na dosah jedné ze svých vražedkyň, ale ještě předtím bude muset posekat desítky členů Yakuzy, velkolepá akční rubanice v Domě Modrých listů může začít.
34. Knoflíkáři (1997) : „Neřeš, nepřepínej a vůbec, po ničem nepátrej“.
35. Krajinka (2000) : „Dýchá“ „Má hlavu naopak“ „Měli bychom mu ji otočit“ „Křup!“ „Už nedýchá“
36. Kramerová vs. Kramer (1979) : Ted a Billy na konci filmu společně připravují toasty. Při vzpomínce na jejich dokonalou nesehranost ve stejné situaci na začátku filmu a s vědomím, že budou oba navždy rozděleni, se jedná o jednu z nejdojímavějších scén vůbec.
37. Láska nebeská (2003) : Malý Sam se rozhodne jít své lásce vstříc a podnikne zoufalý běh přes půlku letištní haly, aby Jí řekl, že Ji má rád a ano, stihne to. Kýč jak prase a doják jak sviňa.
38. Legendy z Dogtownu (2005) : Všichni borci, kteří stáli u zrodu komerčního skejtingu se naposledy schází u vypuštěného bazénu a naposledy si zablbnou jen tak, pro radost.
39. Let číslo 93 (2006) : Teroristé se dávají do práce, piloti jsou během chvilky podříznutí, mezi cestujícími se stupňuje panika, kamera neopouští prostor letadla, ten největší filmový psychický teror teprve začíná.
40. Magnólia (1999) : Osudy všech postav se v jednu chvíli protnou prostřednictvím písně „Wise up“, jedna z nejnádhernějších scén všech dob.

Poslední dvacítku uveřejním pravděpodobně v sobotu, ale už teď mě zajímá, jaká je Vaše nejoblíbenější scéna. Na jakou scénu nikdy nezapomenete, ke které se stále rádi vracíte? Pište do diskuze pod článek, myslím že nejenom mě zajímá názor ostatních.

P.S: omlouvám se za nepřehlednost, ale s tím číslováním od 21. je docela problém, díky za pochopení

Reklamy
Komentáře
  1. OLA napsal:

    Nie som asi narocny divak, ale lubila sa mi scena, ked Sverak strasi Kolju, ze pride Zubata, alebo scena ako Bokovi usiel Hatatitla… z akych je to filmov asi viete..

  2. srakyi napsal:

    No ja se asi jeste budu muset dukladneji zamyslet 🙂 Uz jsem nad tim dumal, ale vetsinou se mi u oblibenych filmu vybavi scen tolik ze si neumim vybrat 🙂

    .. i kdyz, Forestovo „a tak jsem bezel ..“ ma neco do sebe 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.