60 nejnezapomenutelnějších filmových scén (41-60)

Posted: 14. 10. 2006 in žebříčky

POZOR, může obsahovat SPOILERY!!!

41. Matrix (1998) : Přestřelka v hale.
42. Mechanický pomeranč (1971) : Alex mlátí holí starého spisovatele a do toho si notuje „Singing in the Rain“, o chvíli později brutálně znásilní spisovatelovu manželku – geniálně zvrhlé.
43. Monty Pythonův Smysl života (1983) : Neuvěřitelně obézní chlapík si do luxusní restaurace přiveze pupek na vozíku a objedná si ty nejvybranější speciality, když má dost, číšník mu nabídne ještě mátový lísteček, po jeho pozření tlusťoch exploduje, jeho ostatky ozdobí celý podnik a hosté začínají hromadně zvracet.
44. Obecná škola (1991) : Tatínek se vrátil domů s elegantním bahenním pruhem po celých šatech i na tváři: „Kde jsou moje blatníky?!“
45. Oldboy (2003) : Dae-Su má po patnácti letech strávených v naprosté izolaci chuť na něco živého a tak přímo před našimi zraky sní živou chobotničku.
46. Osvícení (1980) : Maniakální Jack Nicholson se se sekyrou dobývá do koupelny: „Kůzlátka, otevřete vrátka, tady Jack!“
47. Pád do tmy (2005) : Scéna ve většině anglofonních zemí známa jako „The car crash“.
48. Pán prstenů: Návrat krále (2003) : Útok na Gondor.
49. Sbal prachy a vypadni (1998) : Závěrečné rendezvous
50. Sedm (1995) : Detektivové Sommerset a Mills jsou v závěru filmu zvrhlým psychopatem přinuceni odjet doprostřed pouště. Po chvíli čekání přijíždí chlápek s podezřelým balíčkem, jehož obsah způsobí potrestání zbývajících dvou hříchů. Jste připraveni v podstatě na cokoliv, ale na tohle rozhodně ne.
51. Schindlerův seznam (1993) : „Sníh“.
52. Shrek 2 (2004) : Shrek s Oslíkem jsou po brutálním policejním zásahu zatčeni a je jenom na jejich pohádkových kamarádech, aby je z vězení vysvobodili, nejlépe stylovou akcí alá Mission Impossible – maximálně vtipná parodie.
53. Spalovač mrtvol (1968) : Pan Koprfingl je odhodlán osvobodit duše všech členů své rodiny, po „galantním“ oběšení paní manželky následuje syn Milivoj  – „Ale tatínku?!“ BUCH!
54. Stezky slávy (1957) : Podle mnohých je závěrečná scéna v hospodě zbytečně patetická, podle mě je prostě dokonalá.
55. Terminátor 2 (1991) : T-1000 v jedné z nejadrenalinovějších scén vůbec sprintuje za mladým Connorem uhánějícím na motorce, scéna dále pokračuje i s účastí T-800.
56. Vybíjená (2004) : Pokud se chcete stát špičkovým hráčem vybíjené, musíte podstoupit mimořádně náročný trénink, jehož součásti může být i hláška: „Uhneš klíči, uhneš míči“.
57. Zahulíme, uvidíme (2004) : Harold a Kumar zahulí a co to nevidí…. jedou na gepardovi!
58. Zoolander (2001) : Dva prvotřídní modelové plus jeden Apple computer = nehorázně zábavná parodie zásadní scény Vesmírné odysey.
59. Zpívání v dešti (1951) : O’Connorovo běhání po stěně během zpívání „Make ‘Em Laugh“.
60. Zvrácený (2002) : Hned dvě velmi nechutné scény z tohoto filmu vám navždy utkví v paměti – rozflákání obličeje jednoho p(r)asáka minimaxem na kaši a zhruba osmiminutová scéna znásilnění hlavní hrdinky sledována zcela lhostejnou kamerou

Tak to bylo moje šedesátka a jaké jsou vaše nejoblíbenější filmové scény? Pište, pište do diskuze, jsem na ně velice zvědav.

Reklamy
Komentáře
  1. OLA napsal:

    Dobre zapamatovatelne su aj sceny, ked sa rozpustaju umelohmotne lyzicky v Peliskach a samozrejme Hujerove svesticky z nasi zahradky,,,

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s