Filmová periodika – 2.

Posted: 4. 11. 2006 in různé

Úvodem bych vám rád doporučil tento odkaz na jeden velmi zajímavý a velmi kritický článek o časopisu Premiere. Není sice nejnovější, ale myslím, že stále obsahuje mnoho pravdivého.

Časopisy především o novinkách na DVD:

DVDMAG/FILMAG

Magazín pro všechny DVDMAGory, pro lidi, kterým vyhovuje kapánek ulítlý humor a kteří se nehodlají zdržovat čtením sáhodlouhých esejí. Původní DVDMAG nešetřil obrázky, barvami, ani humorem na hranici dobrého vkusu, přinášel DVD přílohy odpovídající ladění celého časopisu a své doby patřil k mým nejoblíbenějším „odreagovávacím“ plátkům. Jenže pak začal Zidas a spol. prosazovat kvantitu na úkor kvality (ze tří filmů musí být nutně jeden vytažen z odpadních stok), rovněž obrázků bylo až neslušně mnoho. Za zábavné jsem prostě považoval si časopisem listovat, ne jej číst, no a pak přišel na první pohled zásadní zvrat, kdy všichni redaktoři po neshodách s vydavatelem z DVDMAGu prchli a založili si nový časopis – FILMAG. Původní DVDMAG v podstatě přestal existovat, neboť těch pár listů papíru divného formátu slouží pouze jako výztuha dvou filmových DVD, ke čtení tam nic nezůstalo. A FILMAG? Starý dobrý magorský plátek s nižším počtem stránek, menší dávkou odvázanosti a se stále stejně neslušným poměrem textu a obrázků, naštěstí to jistí stabilní úroveň filmových příloh, které jsou sice jenom dvě, ale pokud už je jeden film sr***a, pak druhý opravdu stojí za to.
Cena: 295,-
Počet stran: cca 66 DVDMAG, cca 106 FILMAG
Kolik čísel jsem doposud přečetl: cca 15
Moje orientační hodnocení: 70%
Nejzajímavější DVD přílohy: Bowling for Columbine, Jednoduchý plán, Klepání na nebeskou bránu, Killer, Ve spárech Yakuzy, Volavka

DVD movie

DVD movie je fajn, DVD movie je v pohodě. Za obstojnou cenu v poslední době přináší ne vždy zcela mainstreamové snímky a jako bonus k ním i pár stránek textu. Upřímně, tento časopis jsem si ani jednou nekoupil kvůli časopisu samotnému, ale vždy právě kvůli lákavému filmu na přiloženém DVD (teď už přiložených DVD). Ne, že by nebyl vůbec ke čtení, ale nepoměr obrázků a textu je zde ještě markantnější než u FILMAGu, nehledě na skutečnost, že „konzumní“ recenze obsahují více chyb než je normální člověk ochoten tolerovat. Nemůžu si pomoct, ale po odchodu všech DVDMAGorů ztratil DVD movie tvář, zbyla jenom vysušená mršina budící velice laciný dojem. Na druhou stranu, ty fotky jsou někdy docela fajn a jako obrazovou příručku k novinkovým DVD titulům jej můžu jedině doporučit, narozdíl od Světa DVD je mi DVD movie alespoň lhostejný.
Cena: 250,-
Počet stran: cca 98
Kolik čísel jsem doposud přečetl: 6
Moje orientační hodnocení: 60%
Nejzajímavější DVD přílohy: Magnólia, Hrdina, Šňup, Zvrácený, Klan létajících dýk

Svět DVD

Na rovinu přiznávám, že Svět DVD nemám příliš v oblibě. Arogance a sebestřednost z časopisu přímo číší. Počínaje úvodníkem plným nabubřelých žvástů od od pohledu nesympatického Karla Drdy, přes odbité recenze, jejichž někteří pisatelé se cítí být pány tvorstva a rozhovory vedené takovým způsobem, že se z nich nedozvíte zhola nic nového, až k zaručeně nepravdivým jménům výherců soutěží (uznejte sami, že jména jako Krunoslav Meteléš, Genadij Brmbol, Jitřenka Žampová či Bertold Budulínek vzbuzují oprávněné podezření ohledně regulérnosti oněch soutěží). Svět DVD je časopis jedním slovem nesympatický, ač tomu tak nebylo vždy. Ve svých počátcích se neštítil být docela průměrným magazínem o novinkách na DVD, přinášel zajímavé DVD přílohy a nevadil mi. V současné podobě mi nicméně vadí a to ne jako nějakému rádoby kritikovi, nýbrž jako obyčejnému čtenáři, který očekává ze strany autorovy kousku pokory.
Cena: 248,-
Počet stran: cca 98
Kolik čísel jsem doposud četl: cca 8
Moje orientační hodnocení: 50%
Nejzajímavější DVD přílohy: Lovec jelenů, Muž na Měsíci, Ti druzí, Mexická jízda

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.