DVD – import

Posted: 14. 4. 2007 in DVD, tipy

Nabídka filmových DVD na našem trhu není špatná, ale mohla by být mnohem lepší. Mohla by být lepší třeba o níže uvedených deset kousků z anglického internetového obchodu HMV (kterému jsem dal přednost před známějším Amazonem kvůli nulovému výskytu DVD kódovaných pro region 1). Snažil jsem se vybírat takové disky, které u nás buď nevyšly vůbec (ale mohly by), nebo vyšly, ale ne v přiměřeně důstojné, řekněme sběratelské, edici. Možná vás některý z níže uvedených titulů zaujme natolik, že si řeknete „dost bylo pasivního čekání, je načase začít jednat“. Jde však o dosti subjektivní výběr a věřím, že každý by v zahraniční nabídce dokázal najít spoustu jiných filmů (či seriálů, které jsem tentokrát nebral v potaz), více vyhovujících jeho osobnímu vkusu. Myslím, že alespoň žánrově se jedná o dostatečně pestrý seznam. Podstatnou otázkou však je, nakolik důvěřujete nakupování přes internet, natožpak ze zahraničí. V krajním případě můžete zkonstatovat, kolik restů ještě čeští distributoři mají, a pokračovat ve snění o dni, kdy se ve vašem oblíbeném obchodě s DVD konečně objeví ten „váš“ vytoužený film. Stále platí, že je lepší snít než shnít.

  • Ingmar Bergman Collection – Skutečně unikátní kolekce odmadvaceti filmů od nejznámnějšího švédského režiséra, úhledně zabalených a navíc doplněných nějakým tím bonusovým matrošem.
  • Sedm (1995) – Temnotemný Fincherův thriller u nás již jen těžko seženete, natožpak za tak slušnou cenu a s množstvím nepochybně zajímavých bonusů.
  • Sbal prachy a vypadni (1998) – Poněkud drsnější komedie Guye Ritchieho se ve Velké Británii těší mimořádné popularitě, dvoudiskové vydání tudíž nepřekvapí, nízká cena ano.
  • Howl’s Moving Castle (2004) – Ani tři roky od svého vzniku se k nám nedostal zatím poslední dokončený celovečerní film Hayao Myiazakiho, tvůrce Cesty do fantazie nebo Princezny Mononoke. Objednat si můžete také ostatní z jeho fantastických pohádek pro všechny věkové kategorie.
  • Billy Wilder Collection – Málokdo napsal a zrežíroval tolik nesmrtelných komedií jako Billy Wilder. Některé z nich jste mohli vidět v televizi, ale nikdy ne hezky pohromadě a v digitální kvalitě.
  • Faunův labyrint (2006) – Pokud se vám nechce čekat, až si tato mexická chuťovka najde cestu do regálů našich prodejen (pokud si ji vůbec najde) a zajímá vás, čím si vysloužila umístění v první padesátce nejlepších filmů na IMDb, máte jedinečnou příležitost to zjistit.
  • Woody Allen Collection – První ze čtyř kolekcí Allenových filmů a rovnou ta nejvtipnější, mezi šesticí filmů nenajdete jediný slabší kus. Na českých DVD vyšla sice většina jeho posledních filmů, avšak filmů povětšinou průměrných až podprůměrných kvalit.
  • Vykoupení z věznice Shawshank (1994) – Na Česko-Slovenské filmové databázi nejlépe hodnocený film. Ve třídiskové edici jistě potěší všechny jeho fanoušky, kteří se nehodlají spokojit s „budgetovou“, bonusu prostou, verzí, vydanou v našich končinách.
  • Gauneři (1992) – Poslední Tarantino, který u nás stále čeká na vydání, které by vzhledem k obrovskému nadšení okolo nedávného (dobře, ne až tak nedávného) vydání Pulp Fiction jistě mnozí přivítali s otevřenou náručí.
  • Alien Quadrilogy – Ta největší lahůdka na závěr, všechny čtyři alienské filmy na devíti discích, které u nás již sice vyšly, ale nikdy ne naskládané ve vetřelčí lebce. Záležitost pro opravdové fajnšmekry, kteří kvůli podobně stylovému „bytovému doplňku“ klidně oželí nějakých sedm tisíc.
Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s