Letní kino

Posted: 9. 6. 2007 in různé, tipy

Nenechte se zmást poněkud zavádějícím názvem tohoto článku, jeho tématem nebudou letní kina jako taková, nýbrž důvody, proč si v létě do kina zajít. Jinými slovy: ty nejzajímavější filmy, které nás v létě čekají.

Červen 

Již tento čtvrtek vtrhly do našich kin dva snímky o policistech a vrazích, dva diametrálně odlišné snímky. Tím prvním je temný krimithriller Davida Finchera Zodiac, jenž sklízí nadšené ohlasy nejenom ze strany kritiků, tím druhým pak superakční britská komedie Jednotka příliš rychlého nasazení od tvůrců parodie Soumrak mrtvých. Následující týden nás čeká životopis nejslavnější šansoniérky Edith Piaf, který se natáčel mimo jiné také v České republice. Ve stejný den bude mít premiéru – zatím mizerně hodnocený – Shrek Třetí, ze všech třetích pokračování letošního roku údajně to nejhorší (i když Spider-Man se taky nemá čím chlubit). Spíše vlažné přijetí zaznamenal nejnovější film Zhanga Yimoua Kletba zlatého květu (premiéra 21.6.), davy akčních fanoušků však již netrpělivě vyhlížejí jiné datum, 28.6., kdy se na plátna po dlouhých dvanácti letech vrátí John McClane. Největší obavy ohledně Smrtonosné pasti 4.0 se týkají příliš mírného ratingu.

Červenec 

Červencové premiéry odstartuje velmi slibná čtveřice, přímo se nabízí napsat fantastická čtyřka. 🙂 Vedle trojky Dannyho parťáků se můžeme těšit na první část projektu Grindhouse, konkrétně na Tarantinovo Auto zabijáka (ve skutečnosti jde o část druhou, ale na tom nesejde), dále na životopis britské spisovatelky Beatrix Potterové Miss Potter s Renée Zellweger a již naznačený druhý díl komiksové adaptace Fantastické čtyřky. Nálož slibných filmů nepoleví ani během následujících červencových dní. Od 12.7. to bude dlouho vyhlížený Inland Empire podivína Davida Lynche, vtipně nazvaná Warholka mapující začátek kariéry Andyho Warhola a pokračování obzvlášť v Čechách a na Slovensku tolik „milovaného“ Hostelu. Celkem dost filmů na jeden měsíc, viďte? Ale to zdaleka není všechno, čeká nás ještě Harry Potter a Fénixův řád, zajímavě obsazená romance Hezké sny a samozřejmě… Simpsonovi ve filmu!

Srpen 

Srpnový rozjezd bude o něco pozvolnější, takže pokud budete zrovna v této době na dovoledné, o mnoho nepřijdete. Kromě několika průměrných žánrových snímků (Fracture, Disturbia, Next) nás čeká Peter O’Toole v dramatu Venus. Avšak hned následující čtvrtek (9.8.) by si měli v kalendáři červeně vyznačit všichni filmoví diváci otrávení současnou americkou produkcí a toužící po něčem novém, ne však přímo experimentálním. Pro Faunův labyrint není jakékoliv množství chvály množstvím dostačujícím, jenom doufejme, že nebude nasazen ve všehovšudy pěti kopiích. Kromě paní Potterové zavítá v létě do našich kina ještě jedná, možná ještě známější a úspěšnější britská autorka – Vášeň a cit nebude chybět Jane Austenové alias Anne Hathawayové. Ač se lze domnívat, že tento malý, nenápadný snímek svou brutální silou převálcují Transformers, jimiž by se měl ve velkém stylu vrátit jeden z nejspolehlivějších režisérů nenáročných letních blockbusterů Michael Bay. Předposlední srpnový týden bude patřit Planetě Teror Roberta Rodrigueze a v ten úplně poslední by měla vyvrcholit bourneovská trilogie Bourneovým ultimátem Paula Greengrasse.

Během tří letních měsíců bude mít pochopitelně premiéru také spousta jiných filmů, možná lepších než ty, na které jsem upozornil, ale snad vám i takto neúplný přehled pomůže trochu se zorientovat v nejbližších premiérách. Myslím, že přinejmenším zábavy si užijeme požehnaně.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.