Další seriály

Posted: 12. 7. 2007 in různé

Kromě recenzovaného Studia 60 můžete na česky mluvících televizních kanálech narazit také na slušné množství jiných kvalitních seriálů. Které to jsou a které na své uvedení u nás teprve čekají? Pokud vás to zajímá, možná uvítáte následující stručný přehled.

Co v Česku máme

Pondělní večery již nějaký ten pátek 🙂 patří Zoufalým manželkám. Během nejbližších pondělků odvysílá Prima poslední epizody druhé série a lze se domnívat, že ta třetí na sebe nenechá dlouho čekat. Je zde však ještě jeden seriál, jež by s větší publicitou imho klidně mohl kralovat všem pondělkům: Podfukáři o partičce elegantním podvodníků, kteří jdou tak trochu ve šlépějích legendárního Podrazu. ČT před nedávnem začala vysílat třetí řadu. Doporučuji všemi deseti!

V úterý je nadílka kvalitních seriálů nejbohatší. V podvečer na ČT 2 reprízují klasickou Záhadu hlavolamu podle knihy Jaroslava Foglara. Na další kultovní a i také u nás velice oblíbený britský sitkom má zaděláno Kancl Rickyho Gervaise, ze stejné země pocházejí tento týden „odstartované“ Canterburské povídky, nabízející humor v trochu lechtivějším balení. Stabilní jistotou je již nějakou dobu „novácká“ Kriminálka New York, své příznivce si jistě stihly najít také Vraždy v Midsomeru (na Primě běží devátá, premiérová série). A ti, kteří mají předplacený filmový kanál HBO, mohou každé úterý od deseti sledovat zmíněné Studio 60.

Středeční nabídka je již o poznání slabší, doporučil bych vám snad alespoň na ČT 2 reprízované Simpsonovy. Ty můžete ovšem vidět každý všední den, stejně jako silně návykový The Amazing Race na AXN.

Čtvrteční večer patří další kriminálce, té las vegaské (jen tak pro zajímavost: poslední epizodu právě uváděné páté série režíroval Quentin Tarantino). No a pokud raději přece jenom tu new yorskou – třetí série jde na AXN.

Pátek opět patří reprízám. Konkrétně Červeného trpaslíka na ČT 2 a válečného Tam někde na HBO

V sobotu mají přednost jiné pořady, takže vám bude muset stačit reprízovaná první série Partičky IT na HBO.

Nedělní nabídka, to už je jiné kafe. Časově si konkurují Chirurgové na Primě, druhá řada Ztracených na Nově (kterou už beztak všichni viděli) a závěr třetí řady Ztracených na AXN (který možné ještě všichni neviděli).

Co v Česku nemáme

Velké popularitě ve Státech se těší Prison Break, akční pecka o útěku z vězení. V srpnu se začne vysílat třetí sezóna, na kterou však netrpělivě čekají také stovky českých fanoušků a pokud po tomto seriálu sáhne například Nova, lze předpokládat, že stejně jako se Ztracenými u cílové skupiny příliš neuspěje. Od podzimu by Prima měla začít vysílat prý také skvělé Heroes, o lidech obdařených zvláštními schopnostmi. Těžko říct, jestli se někdo odváží rozčeřit poklidné vody české televizní scény poněkud nekonvenčím Dexterem o vrahovi, který je zároveň detektivem. Větší diváckou jistotu by asi představoval komediální seriál ze stále oblíbeného lékařského prostředí Scrubs. Opomenout bychom neměli ani resty na poli animovaných seriálů. I ten největší optimista již začal pochybovat, že se někdy dočkáme české verze Futuramy od tvůrců Simpsonů a moc pravděpodobné není ani uvedení animovaného sitkomu Family Guy. Poněkud opomíjení jsou rovněž fanoušci kvalitních sci-fi, když pomineme Star Trek a Hvězdnou bránu, zatím neměli možnost vidět na českých televizích pořádný seriál z tohoto žánru a jistě by nepohrdli Firefly nebo Battlestar Galactica.

Rychlost šíření nových úspěšných seriálů je totožná s rychlostí internetového připojení seriálových fanoušků, české, resp. česky hovořící televizní kanály se tudíž budou muset snažit hledat a hlavně včas uvádět méně proklamované tituly, jakými byly v poslední době Chirurgové, Doktor House, nebo mnou neustále omílané Studio 60. Přejme jim, ať mají při výběru šťastnou ruku. Kvůli jim samotným a hlavně kvůli nám, seriálu-chtivým divákům.

Reklamy
Komentáře
  1. Dudek napsal:

    No můžeme být rádi, že Heroes (Prima) a Prison Break (Nova, Prima) jsou u nás v plánu.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s