DVD v Maďarsku

Posted: 28. 7. 2007 in DVD, různé, tipy

Pří nedávné návštěvě jedné z nejnížinatějších evropských zemí jsem nemohl ignorovat tamější nabídku filmových DVD. V Maďarsku totiž s trochou štěstí můžete za příznivé ceny koupit velice zajímavé tituly, v mnoha případech navíc vybavené českými titulky. Ve zdejším Tescu bylo například v akci solidní množství filmů za pouhých 950 HUF. Nešlo přitom o žádná béčka a kromě mnoha Hitchcockových filmů byly za stejnou cenu k dostání: Trainspotting, Domino, Azumi (2DVD), Gangy New Yorku, Pianista, nebo anime seriál Full Metal Panic.

Cena novinek se zde pohybovala okolo 3000 HUF. Například u nás zatím nevydaný (na srpen ohlášený) akční sci-fi thriller Deja vu s Denzelem Washingtonem a českými titulky přišel bratru na 3490 HUF. Jiné česky otitulkované filmy u nás sice již vyšly, ale ne v podobně vymazlené edici – např. anime Paprika s bonusovým DVD za 2990 HUF. Za stejnou cenu se prodávala, lépe řečeno byla prodávána Marie Antoinetta. Do regálů českých obchodů zatím nezavítal ani Rocky Balboa (2990 HUF), nebo Mel Gibson se svým Apocalyptem (dvoudisková edice za necelých čtyři sta korun k nám nejspíš ani nedorazí).

Své finance jsem nakonec (po dlouhém, dlouhém rozhodování, protože nejraději bych DVD nakupoval na kila) investoval do těchto titulů:

  • Capote (1990 HUF)
  • Deja vu (3490 HUF)
  • M:I 3 (2DVD, 2990 HUF)
  • Potomci lidí (2DVD, 2990 HUF)
  • Superman se vrací (2DVD, 2990 HUF)
  • Špinavé ulice (1990 HUF)

Všechny filmy, které jsem v Maďarsku zakoupil, byly česky otitulkované, stejně tak jejich bonusové materiály (s výjimkou Capoteho). Většina z nich navíc měla český dabing. Šlo tedy o stejná DVD, jež byla/jsou/budou k dostání i u nás, málokdy však za tak příznivé ceny. A například Scorseseho Špinavé ulice v Česku nikdy samostatně nevyšly. Pokud byste sami rádi nakupovali česky lokalizované filmové DVD za výhodné ceny (čím více si jich koupíte, tím více logicky ušetříte), zkuste prozkoumat nabídku některého z níže uvedených internetových obchodů (maďarsky pojmenované filmy nejlépe poznáte podle obrázku na přebalu). Zatím jsem ovšem nezjišťoval, zasílají-li také za hranice. Nicméně, když už ne kvůli Balatonu, Budapešti, ani paprikovým klobásám, kvůli levným DVD stojí za to do Maďarska zajet.

Všechny ceny jsou uváděny v maďarských forintech (dle aktuálního kurzu je 100 Forintů cca 11 Kč).

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.