Firefly

Posted: 18. 7. 2008 in různé, tipy

Jiný vesmír

Před nedávnými časy v nedaleké galaxii… Navštívila Josse Whedona, autora Buffy, přemožitelky upírů, múza a předtím, než jej políbila, pošeptala mu do ucha, že by mohl zkusit zrealizovat sci-fi seriál s westernovými prvky. Joss poslechnul a třebaže tohoto rozhodnutí musel při pohledu na nízké ratingy sledovanosti mnohokrát zalitovat, zpětná odezva vypěstované fanouškovské základny mu jistě byla dostatečnou satisfakcí. Pojďme tu základnu trochu rozšířit.

firefly

Člověka odrazuje psát o něčem, co je do takových detailů rozpitváno tady, dále taky tady, tady, tady, tady a třeba ještě tady. Za nejneuvěřitelnější považuji fakt, že Firefly dokázala nadchnout i mne, nemilovníka sci-fi na pokračování, což byste vy všichni, čekající „něco jako Star Trek“, mohli brát jako doporučení. Firefly má navíc pouze čtrnáct epizod (původně bylo odvysíláno jenom jedenáct) a jakkoli je to zbožné přání všech fanoušků, další série nejspíš nikdy nevzniknou. Nemusíte tedy mít obavy z nekonečného natahování. Tři roky po televizní premiéře byla tak jako tak část proseb vyslyšena a Joss Whedon zpracoval universum Firefly do výborného celovečerního filmu Serenity. Seriál komentuji zde, film zde.

Tohle je jenom prvotní nakopnutí, upozornění na existenci toho, o čem již beztak většina z vás slyšela. Další kroky musíte podniknout sami. Lze předpokládat, že žádná z českých televizních stanic vám s nimi moc nepomůže. Nechcete-li minout kult, déle neváhejte.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.