Disaster Movie

Posted: 29. 9. 2008 in film týdne

Film týdne (92)

Disaster Movie

Horší už to nebude?

O filmu týdne (toho právě začínajícího, nikoliv uplynulého) nebylo třeba dlouho přemýšlet, pověst nového projektu dvou vyslanců pekel (Jason Friedberg, Aaron Seltzer) Disaster Movie, kterému český distributor apaticky ponechal původní název, je jedním slovem katastrofická. Od své srpnové premiéry ve Státech již suverénně okupuje první místo IMDb žebříčku nejhorších filmů všech dob (po Temném rytíři jde tedy o druhý letošní film, který se vyšvihl do čela nějakého IMDb TOPu), na stránce zasvěcené filmovým kritikům Rotten Tomatoes má krásných 0% pozitivních recenzí a mimořádně neoblibě se těší rovněž u nás. Jelikož jsem film neviděl, a v rámci zachování obstojného duševního zdraví vidět nehodlám, následuje tentokrát pouze výběr některých (předpokládám, že) trefných vět ze zahraničních recenzí Disaster Movie. Jednu výhodu takovéto filmy bezesporu mají – velmi snadno se shazují.

„Rozpaky. To je pocit, na který byste si měli zvyknout, Freidbergu a Seltzere. Měli byste jej pociťovat hluboce a bolestivě. Měli byste se stydět sdělit komukoli svá jména. Již nikdy byste neměli poskvrnit žádné kino svými groteskními komediálními potraty. „ Eric D. Snider (film.com)

„Nejlepší textovka poslána z promítání, kterého jsem se zúčastnil: „Chci zemřít“ Jim Ridley (Village Voice)

„Nejsem si jistý, jestli jde o nejhorší film, který chlapci zplodili, ale v tomhle případě to je jako ptát se, jestli kulka bolí víc než nůž“. Brian Ordnorf (brianordnorf.com)

„Disaster Movie je jako mentálně zaostalé dítě s bytelnou mechanickou konstrukcí, oknírované dvoupalcovou nosní nudlí nad jeho zdeformovanou tváří.“ Massawyrm (Ain’t ot Cool News)

„Zvláštní efekty jsou primitivní, ačkoliv závěrečné titulky trvají skoro stejně dlouho jak ty od Temného rytíře. Jeden se až diví, jak mohlo z dřiny tolika lidí vzejít tak málo.“ Stephen Farber (The Hollywood Reporter)

„Anti-comedy. Anti-cinema. Anti-life.“ (překlad netřeba) Leigh Singer (Film4)

„Dokonce i jalovému americkému teenagerovi musí dříve či později dojít, že jeho intelekt byl zneuctěn.“ Mike McCahill (Telegraph)

„Jako hepatitida typu B, tohle je jeden z těch filmů, při kterých doufáte, že prostě odejdou.“ Tim Evans (Sky Movies)

„Modlím se k Bohu, aby si našli něco jiného na práci“ Anthony Quinn (The Independent)

„Výsledek není jen špatný, ale i bolestivý. Jako když si necháte vytrhnout zub moudrosti bez utišujících léků, čistých nástrojů a aprobovaného lékaře.“ Bill Gibron (filmcritic.com)

… a tak dále, ve stejném duchu

Komentáře
  1. Dr.Bna píše:

    Je to film pro teenagery, tomuto typu humoru se „dospělejší“ smát nebudou. Já se u toho například celkem bavil. Nemám rád lidi, co se na to nekouknou a říkají, jaká to je hovadina + hladinu vtipu na nule nebo co to nedokoukaj. Přijdou o skvělý závěrečný „Fucking song“. Je mi těch dvou docela líto, že se na ně snesla taková vlna kritiky. Mě se to osobně líbilo. 10/10
    Asi si řeknete, že jsem se totálně zbláznil. Ale mě je to jedno 🙂

  2. mispulkav píše:

    Ahoj! Mě se to taky hodně líbilo! Nestydím se za to, ale tenhle film byl pro mě dobrý 😉 a jenom se chci zeptat….nevíš náhodou jak to natočili? Že si udělali „srandu“ s herců a s filmů? Myslíš že se těch lidí musela třeba zeptat nebo to natočili a bylo jim jedno jestli je to nějak podráždí… 🙂 předem děkuji 😀

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.