Smetí – listopad

Posted: 1. 11. 2008 in DVD, tipy, výhled

Nehledě na to, k představě čeho všeho může svádět titul, tento příspěvek je kompilací všelijakých stručných tipů, které do určité míry souvisí s filmy. Název se vztahuje právě k rozsypané formě a kvalitě textového ředidla. Do obsáhlejšího psaní jaksi nemám chuť.

DVD

Jako každý měsíc, budou i v listopadu stánky bombardovány DVD v laciných papírových obalech. Nepolevující kvantita takto distribuovaných titulů nutí k čím dál pečlivější selekci. Proto uvádím opravdu jenom filmy, které sám považuji za velmi zdařilé. Sehnat byste ještě měli koncem říjnu vydaný Control (Lidové noviny) o nešťastném osudu frontmana kapely Joy Division Iana Curtise. Obal by měl nést varování „Depresivní!“. Určitou skupinu diváků-snílků bezesporu potěší kouzelný Most do země Terabithia (Blesk, 4.11.). Rovněž ne pro každého bude Černá kniha (Blesk, 12.11.), netradiční (ovšem skvělý) válečně-dobrodružně-eroticko-černohumorný film Paula Verhoevena. Dávku černobílé brutality nabídne vizuálně úchvatné Sin City (Blesk, 14.11.). DVD premiéru by si měl odbýt (a)politický pohled na bývalého prezidenta Občan Havel (MF Dnes, 19.11.). Údajně půjde o prodlouženou, v kinech neuvedenou verzi. Milovníci zběsilé (ale fakticky zběsilé) akce neprohloupí s totálně ujetým Zastav a nepřežiješ (Blesk, 28.11.). Souhrnem: Jde-li o DVD přílohy, Blesk se pochlapil.

Ač má tento fakt stále nižší váhu, DVD jsou nadále distribuována také klasickou cestou. Listopad slibuje přinést do kamenných a samozřejmě internetových obchodů např. první (a zdaleka nejlepší) sérii Prison Breaku, několik verzí Iron Mana a nejnovějšího Indiany Jonese, Kun Fu Pandu, Martinem Scorsesem zaznamenaný koncert Rolling Stones Shine a Light nebo neprávem zapadlou trpkou komedii Divoši (zbytečný překlad z původního The Savages).

Trička

Rádi byste na své hrudi nosili hlášku z oblíbeného filmu? Zkuste tyhle stránky (u mne vede „Never Go Full Retard“ a „I am McLovin“). Mnoho, mnoho (!) různých triček nejen s filmovou tématikou pak najdete zde. Opět si neodpustím uvést své oblíbené: I don’t read…; I know more…; The Answer to Life…; Red Handed; a především Alcatraz.

TV

Televizní stanice během hnusného podzimního počasí tradičně sázejí na větší svolnost lidí sedět před debilizátorem (jak onen vynález zval Karel Kryl). S tím hnusným počasím to zatím úplně nevychází, každopádně… ČT 2 naváže na průřez tvorbou F. Truffauta snímky Příběh Adély H., Kapesné a Muž, který měl rád ženy. Nedostane-li přednost fotbal či jiná forma hromadné fyzické aktivity, každou středu ve 20:30. Něco těžko uvěřitelného slibuje ČT 2 na neděli devátého listopadu, unikátní devítihodinový dokument o holocaustu Shoah. Jsem zvědav, kolik jedinců se jej rozhodne zhlédnout od 17:00 na jeden zátah. Vážně o tom uvažuji. V průběhu celého listopadu, s přesahem do prosince budou nedělní podvečery na ČT 2 patřit veleslavnému tanečnímu páru Ginger Rogersové a Fredu Astaireovi (k naladění na třetí řadu StarDance). Velmi vysokému hodnocení se těší třeba Páni v cylindrech (16.11.) a Swing Time (30.11.).

Osm dní před vydáním DVD uvede Nova Sin City. Sobota 15.11. bude patřit režisérskému sestřihu Amadea na ČT 1. Sváteční den 17.11., tzn. dva dny před vydáním na stáncích, oslaví na Nově Občanem Havlem. Za zmínku stojí rozmáchlý dobrodružně-historický film Návrat do Cold Mountain – Prima 22.11 – a repríza druhého Bournea, Prima 29.11.

Kabelové televize nabídnou život objektivem Annie Leibovitz (HBO, 6.11.), slzopudné drama, v němž Adam Sandler není k smíchu Volání o pomoc (HBO, 9.11.), předposlední film od Pixaru Ratatouille (HBO, 16.11.), thriller ze staré školy Než ďábel zjistí že seš mrtvej (HBO, 23.11.) a brutálně stylizovanou řezanici 300: Bitva u Thermopyl (HBO, 30.11.). HBO navíc rozjíždí nový seriál Generation Kill (každý pátek) od tvůrce extrémně vychvalovaného The Wire. Abonenty Cinemaxu jistě potěší tragikomedie Zmatená duše (15.11.), záznam kultovního koncertu Woodstock (21.11.) či temný španělský seriál Epitafy (od 6.11.).

Reklamy
Komentáře
  1. srakyi napsal:

    Diky moc za tip! Toho Obcana Havla si rozhodne poridim (porad jsem se jeste nestih na nej kouknout a mam uz to v planu od premiery v kinech).

    A kdyz uz jsme u tech levnych DVD, nevis nahodou jestli se nekde nedaji sehnat nektere z dokumentu Trestikove? Porad o nich nekde slysim a porad jsem z nich jeste nic nevidel (no jo, to jsme mi, kteri nemame TV :).

  2. Matty napsal:

    Mnoho filmů od Třeštíkové se dá za rozumné ceny stáhnout z níže uvedené adresy – nahoře stačí vybrat jméno režiséra; doporučil bych celovečerní Marcelu (u Manželských etud jde podle délky jenom o materiál natočený „po 20-ti letech“, který bez toho původního nemá takovou vypovídací hodnotu): http://www.doc-air.com/mov_list.phtml

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.