Smetí – prosinec

Posted: 29. 11. 2008 in DVD, tipy, výhled

Ať se nám to líbí, nebo ne, na dveře již klepe prosinec, měsíc, který musí každý rok obhajovat svou vánoční čest. Jaký bude letos? A hlavně – jaký bude z hlediska filmového?

DVD

Prvním prosincovým dnem začíná na „stánkových“ DVD vycházet kultovní česká televizní provokace Česká soda. V týdenních rozestupech by měla vyjít celkem 3 DVD po 6-ti epizodách. Na ČSFD jeden z nejlépe hodnocených českých filmů Všichni dobří rodáci slibuje vydat 3.12. Aha! Ještě lepší hodnocení sklidilo na týchž stránkách československé oscarové drama Obchod na korze (Blesk, 4.12.). Jakoby na jeden měsíc nebylo mimořádně kvalitních českých (česko-slovenských) počinů dost, budou následovat ještě Ostře sledované vlaky (Blesk, 11.12.). Okrajově zastoupenou americkou kinematografii bude reprezentovat třeba ve své době nesmírně originální thriller Memento (Aha!, 12.12.). FilmX zaštítí svým jménem vizuálně požitkářské Jeunetovy Delikatesy (4.12.), slavné, vysoce ceněné válečné drama Jeana Renoira Velká iluze (4.12.) nebo (již poněkolikáté vydaného) Muže, který nebyl (18.12.) bratří Coenů. Stejní sourozenci mají na kontě vtipné zpracování Homéra Bratříčku, kde jsi? (Blesk, 13.12.). Což je paradoxně jeden z mnoha filmů, které dříve vyšly v edici FilmX a nyní je za poloviční cenu distribuuje Blesk. Do stejné kategorie patří netradiční pohled na život netradičního nájemného zabijáka Ghost Dog: Cesta samuraje (Blesk, 10.12.). A pochopitelně vyjde také spousta, spousta (!) pohádek pro ty, jimž nebude stačit jejich sadistické omílání v televizi.

„Normální“ cestou by měla na 5-ti DVD vyjít quadrologie Indiana Jones, kolekce 5-ti filmů Jana Svěráka (Jízda, Akumulátor 1, Obecná škola, Kolja, Tmavomodrý svět). V platinové edici potom například Rebel bez příčiny, Vymítač ďábla, Tenkrát v Americe, Snídaně u Tiffanyho, Čaroděj ze země Oz … . Několik verzí bude mít DVD vydání největšího letního hitu, Temného rytíře (včetně jedné s modelem batmanovské motorky). Slušivý steelbook byl přiřknut akční pecce Wanted. Nějakou dobu už jsou v prodeji kolekce filmů Ala Pacina (Vítězové a poražení, Nelítostný souboj, Bobby Deerfield, Psí odpoledne, Ďáblův advokát) a Toma Hankse (Zachraňte vojína Ryana, Trosečník, Terminál, Chyť mě, když to dokážeš, Forrest Gump). Podstromečkovým doplňkům by stejně tak mohly dominovat filmy Pixaru. Neodolatelnou ultimativní kolekci 10-ti DVD (Hledá se Nemo, Toy Story 1, 2, Život brouka, Příšerky s.r.o., Auta, Úžasňákovi, Ratatouille, kraťasy, Vall-I) doplní samostatné vydání Vall-Iho na dvou discích. Jo, je toho hodně.

Vánoční filmy

Místo vyhrazené tomu, co půjde v televizi (pro mnohé to bude variace na kličkování mezi produkty psí potřeby) si dovolím věnovat tradičním tipům na filmy, které dokáží zaručeně zpříjemnit dny sváteční pohody:

 • Hvězdný prach (2007)
 • Láska nebeská (2003)
 • Most do země Terabithia (2007)
 • Noční můra před Vánoci (1993)
 • Princezna nevěsta (1987)
 • Shrek (2001)
 • Siworae (2000)
 • Vánoční příběh (1983)
 • Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka (2005)
 • Život je krásný (1946)
Reklamy
Komentáře
 1. Pavel Pecina napsal:

  Dobrý den,
  vánoční příběh na DVD by se mi jako dárek líbil. Šlo by to?
  Díky. Pecina

 2. Matty napsal:

  Film u nás na DVD bohužel nevyšel (pěkný dvoudisk je k dostání pouze v zahraničí), ale samozřejmě existují i jiné způsoby, jak se k němu dostat. 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s