Smetí – únor

Posted: 1. 2. 2009 in DVD, tipy, výhled

Televize

Nejkratší měsíc roku se tradičně nese v Oscarovém duchu. Distributoři v hojném počtu uvádějí na Oscara nominované filmy, zatímco jejich tvůrci s napětím vyhlížejí v kalendáři nejvýrazněji vyznačené datum. Ceremoniál bude v noci z poslední únorové neděle na poslední únorové pondělí (čili z 22. na 23.2.) jako každý rok živě vysílat HBO, přičemž ho budete moci sledovat buď v původním znění, nebo s komentářem tria Baldýnský, Fuka, Michailidis. Nevlastníci HBO mají šanci vidět celou akci „live“ díky internetu.

Z dalších HBO premiér by mohl být zajímavý barevný (což nepíšu proto, že není černobílý, ale proto, že je opravdu hodně barevný) muzikál Hairspray a ti, kteří nemají odvahu chodit na české filmy do kina, jistě nepohrdnou Hřebejkovým U mě dobrý. Nově startující seriály doplní Zlatým glóbem čerstvě oceněná (cena pro Annu Paquin) upířina True Blood – Pravá krev: každé úterý ve 22:00 na HBO, příp. každou středu ve stejný čas na HBO 2.

Připlácíte-li si za možnost vidět kvalitní filmy také na Cinemaxu, čeká vás v únoru mimo jiné slavné britské drama Osamělost přespolního běžce, polo-šílený mystifikační muzikál tvůrců South Parku Kanibal! Muzikál nebo novohollywoodská černobílá chuťovka Petra Bogdanoviche Poslední filmové představení.

DVD

V návaznosti na Oscary si dovolím začít upozorněním na pokračování záslužné Oscarové kolekce MagiBoxu. V únoru by měly ve slušivém zlatém obalu vyjít také tyto méně známé (ale neméně kvalitní) tituly: screwballová komedie s duem Tracy-Hepburnová Nejprve stvořil ženu (1942), rodinné drama Zvony od svaté Marie (1945), nerodinné drama o němž jsem nikdy dřív neslyšel Come Back, Little Sheba (1952). Premiéru čeká Wilderův válečný klenot Stalag 17 (1953). Z novějších snímků si své diváky nepochybně najdou Tropická bouře (včetně CE se soundtrackem), Dvanáct či tělem klamající romantická komedie Baby Mama (můj osobní tip).

Poměrně slabá je nabídka prozatím ohlášených stánkových DVD. Nebýt edice FilmX (Královna, Na dno vášně, Město bohů), posledního dílu trilogie Tři barvy: Červená (Aha, 6.2.) a znovuvypuštění V kůži Johna Malkoviche (Aha, 8.2.), nestojí nic za těch pár znaků.

Kino

Protože je tentokrát filmů hodně a kvalitních nemálo, uvádím pouze jejich sestupný výpis dle hodnocení na IMDb, kde přece jen hodnotilo více lidí než na ČSFD, nemluvě o tom, že na rozdíl od ČSFD častěji hodnotili spíše na základě zhlédnutí v kině, než na PC monitoru. 🙂

Milionář z chatrče (od 26.2.)
Milk (od 12.2.)
Duel Frost/Nixon (od 19.2.)
Bolt – pes pro každý případ (od 19.2.)
Valkýrie (od 12.2.)
Vévodkyně (od 26.2.)

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.