True Blood – Pravá krev (po dvou dávkách)

Posted: 12. 2. 2009 in TV

Sex a krev

HBO od minulého týdne protékají potoky syntetické krve, každou epizodu nového seriálu True Blood tam můžete vidět celkem čtyřikrát (premiérově HBO ÚT 22:00, reprízy ve středu a pátek na HBO 2 a v neděli opět na HBO). Důvěra vkládaná v tento projekt je tedy markantní a mohu-li soudit po dvou skoro hodinových epizodách, nikoliv neoprávněně.

První, co vás nejspíš zaujme jsou velice působivé úvodní titulky – série syrových, často očividně dokumentaristických záběrů na všechno možné, floridskými bažinami počínaje, rozkládající se mršinou konče. Jako hudební podkres byl zvolen temný country song, jehož melodii budete z hlavy dostávat s obtížemi. Jestli jsem po první epizodě měl dojem, že jsou titulky přeplácané a sázející pouze na výrazný první dojem, po druhé mi začíná být jejich role jasnější. Zdá se, že mají shrnovat vše, čím se tvůrci seriálu, v čele s Alanem Ballem (Odpočívej v pokoji), hodlají zaobírat. Je to toho setsakramentsky hodně a nejsou to jenom upíři.

Například druhá epizoda přináší jednovětný pacifistický komentář k válce. Ovšem k občanské válce v USA, které se letitý upír zúčastnil! Větší důraz bude ale nejspíš kladen na postavení různých menšin. Samotných upírů, které lze vnímat jako zástupce stále viditelnější queer komunity, Afroameričanů, jež zde pravděpodobně nebudou přítomni jenom z důvodu rasové rovnoprávnosti, dokonce i lidí preferujících výstřední sexuální praktiky (ač postava Sookiina bratra zatím vyznívá spíše negativně).

Mohl bych popis zjednodušit na seriál o lidech, jež se něčím vymykají, vzbuzují nežádoucí pozornost, ale těch jiných směrů, kterými mohou další díly eventuálně směřovat, je mnohem víc: romance o lidech, jež jsou si souzeni, psychologické drama o dívce a vyrovnávání s jejím výjimečným talentem, krimi o záhadných vraždách a buranských detektivech s nebezpečně velkými pravomocemi. S jistotou můžu nyní napsat, že zcela určitě nepůjde o regulérní upírský horor, v němž krvelačné bestie vysávají nevinné dívenky. Ačkoliv právě to podvratně naznačuje cliffhanger z konce druhé epizody. Už aby tady byla třetí, jsem lačný další dávky!

Reklamy
Komentáře
  1. OLA napsal:

    FUUJ, to nemusim, aj ked je to syntetika..

  2. tnt napsal:

    Zpočátku se mi zdál zvláštní, možná je tam víc sexualniho napětí než jsem čekala, ale po první řadě už jsem zavisla a to se mi nestava často. A ta uvodni znělka je prostě skvěla!

  3. Dita napsal:

    Je to super!Taky se mi ze začátku zdál seriál „zvláštní“ ale ted jsem dá se říci taky závisla:Dale na internetu nemohu najít 2.další série…všude je jen 1….Nevíte o nějakém odkazu? díky…spín na mail…d.i.cz.t.k.a@volny.cz

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.