The Wire

Posted: 20. 3. 2009 in tipy, TV

The Wire obestírá pověst jednoho z nejlepších, ne-li nejlepšího seriálů dneška (jukněte na IMDb), za sebe mohu již po šesti epizodách první série podotknout, že nejde o fámu. Jak naznačuje samotný název, geniální věci jsou prosté. Zde napohled nejde o nic víc než o další detektivní seriál, na rozdíl od konkurence ovšem tvůrci The Wire nesázejí na svižné tempo, zběsilý střih a rafinované zločiny – jejich nenápadnou zbraní ohromné síly je věrohodnost. V postavách, v jejich mluvě a chování. V případech, které řeší. V systému, kterému slouží.

Účelná režie, přiměřené množství střihů, kamera, jež se zhlédla v dokumentech „z ulic“. Žádná hudba! Velký prostor je ponechán naší fantazii (brutální umučení jedné postavy nepotřeba vidět). Jestli vám to takto podané smrdí manifestem Dogma 95, mea culpa, jednotlivé díly kloužou do paměti velmi hladce. Přestože má každá epizoda délkou velmi blízko k čistým šedesáti minutám (namísto častějších pětačtyřiceti), vždy dokáže po celou dobu držet pozornost. Důvod? Prostě, bez příkras a bez dalších zbytečných slov: je v tom kus pravdy. Všechny palce nahoru.

Pokud stále váháte, třeba vás přesvědčí, že jde o uzavřenou kapitolu o pěti sériích po cca 13-ti epizodách. Nekonečné natahování nehrozí.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s