Smetí – duben

Posted: 4. 4. 2009 in DVD, tipy, TV, výhled

Především bych se chtěl omluvit za absenci pořádného aprílového příspěvku. Žertovná podstata onoho dne mi docvakla teprve v jeho polovině, takže bych k vymyšlení něčeho nosného potřeboval pomalejší čas a rychlejší myšlení. Pár dobrých nápadů zaklepalo na dveře, jak už dobré nápady mívají ve zvyku, den poté. Snad je nezapomenu využít příští rok. Tím je sfouknuto to nejméně milé, zbytek se díky natřískanosti čtvrtého letošního měsíce po(vz)nese v jiném duchu.

DVD

Z rukávů na nás vykoukne über klasika Poklad na Stříbrném jezeře (7.4.) i Vinnetou (14.4.), mistrovské Hitchcockovo Psycho (8.4.), slavný krátkometrážní artfilm Červený balonek (23.4.), přesprostlá komedie Kevina Smithe Clerks II (23.4.), solidně hodnocené drama se Scarlett Johansson Píseň lásky samotářky (23.4.), pozoruhodný životopisný snímek o jedné nestoudnici Ta známá Bettie Page (29.4.). Vysokou úroveň kvality si nadále udržují tituly z edice FilmX, v dubnu stojí za vyzdvihnutí především roku 1968 natočený muzikál Producenti (16.4.), známý díky méně vydařené verzi z roku 2005, a meditace Kim Ki-duka Jaro, léto, podzim, zima… a jaro (30.4.).

Připlatit si k elementární padesátce nějakou tu stovečku se vyplatí kvůli těmto titulům: Život je krásný (1946) – jeden z nejnádhernějších filmů klasického Hollywoodu s jistým umístěním v mé TOP 20 vydá 22.4. ve své Platinové edici MagicBox; mix tří ujetých povídek, z nichž prý minimálně jedna nemá daleko ke geniálnosti, Tokio!, bude na DVD k dostání od 27.4. Ve stejný den hledejte na pultech kamenných obchodů rovněž Austrálii. A fanoušci Guye Ritchieho by během dubna konečně měli dostat RocknRollu.

TV

Hlavní televizní události je bez debat spuštění nové televizní stanice, Prima Cool, které se budu obšírněji věnovat zítra. Filmový klub ČT 2 pokračuje ve vysílání mnohahodinového Fassbinderova projektu Berlín, Alexandrovo náměstí (každý čtvrtek). Nedělní večery doplní prosincový filmový portrét Akiry Kurosawy. Jestli guru japonského filmu nebudete mít dost, můžete si smlsnout ještě na Snech Akiry Kurosawy (Cinemax, 10.4.). Z dalších titulů z nabídky ČT bych osobně doporučil zdařilý film Fatiha Akina Solino (9.4.). Dubnová nabídka HBO láká předně na vychytaný režijní debut Bena Afflecka Gone, Baby, Gone, profláklý dojímák Once a hodně silné drama Skafandr a motýl. HBO Comedy potom nabídne třetí řadu Ajťáků.

Čtení

Kategorii Čtení jsem nepřidal kvůli nové Cinemě ani Premiere (když už, spíše kvůli článku o nich v novém Cinepuru), ale hlavně kvůli jedné velmi zajímavé publikaci, která nedávno vyšla. Komu budou nejspíše určeny Filmové teorie 1945-1990 je snadné odvodit z názvu.

Kino

(řazeno dle míry útěchy, jež od jednotlivých snímků očekávám)

  1. Der Baader Meinhof Komplex (od 9.4.)
  2. Synecdoche, New York (od 23.4.)
  3. The Reader (od 23.4.)
  4. Happy-Go-Lucky (od 9.4.)
  5. Defiance (od 16.4.)
Reklamy
Komentáře
  1. OLA napsal:

    No vazne uvazujem o tom striebornom jazere, to je fakt spomienka na dni davno minule…

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s