Jak nebýt cool

Posted: 5. 4. 2009 in TV

Pojmenovat televizní stanici (či cokoliv jiného) Prima Cool chápu jako výzvu pro rejpaly, které takové jméno zaručeně přiměje k mnoha-bodovému rozboru toho, proč objekt rejpání cool ve skutečnosti není a jak opovážlivé bylo jej takto nazvat. Snad abych začal. 🙂

  • Obraz ve formátu 4:3 je urážkou širokoúhlých televizí, snad jenom dočasně.
  • Obrazová kvalita viděných filmů (Vikingové, Potíže s Arizonou) připomínala deset let starou nahrávku na VHS.
  • Dabing doposud viděných seriálů a pořadů (Futurama, Kancl, Heuréka, Top Gear, Svět hledá superhrdinu!) hraničí s amatérismem a odrazuje od dalšího sledování – není tak těžké si jinou cestou obstarat verze v původním znění.
  • Zcela absentuje možnost přepnutí na originální znění, čili možnost vzhledem k funkčním teletextovým titulkům velice vítaná.
  • Grafika je nevýrazná a některé znělky jsou nápadně podobné těm z MTV (Heuréka).

Pochválit na druhou stranu musím programovou skladbu, která je akorát trochu jednostranně zacílená na muže mezi dvaceti až třiceti (dva večery za sebou v prime timeu Top Gear, tss), ale v rámci možností nabízí vydatný průřez doposud opomíjenou seriálovou tvorbou. V podobě Futuramy byl splacen jeden z největších českých televizních dluhů, další velké tituly (The Big Bang Theory, pravděpodobně i How I Met Your Mother) budou následovat. Poměr mezi reprízovaným a nově uváděným je vyrovnaný. V každém případě, neudělají-li urychleně něco s tím horibl dabingem, těžko osloví pro podobnou stanici potenciálně nejideálnější skupinu diváků, diváků znalých angličtiny a temných zákoutí internetu.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s