Dva sběratelské kousky

Posted: 2. 6. 2009 in aktualitka, tipy

Málokdy je nové číslo filmového časopisu natolik výjimečné, aby si zasloužilo doporučení, v tomto měsíci se sešla rovnou dvě taková. Červnová čísla britského filmového magazínu Empire a české Premiere spojuje nepřehlédnutelná obálka.

Velká stříbrná dvacítka v prvním případě odpovídá úctyhodnému počtu let časopisu. Časopisu, který si jako speciálního editora pro jubilejní číslo troufl oslovit Stevena Spielberga. Spielberg kývnul a je z toho nejobjemnější číslo vůbec – masivních 258 stránek! Valnou část obsahu nepřekvapivě zajistili Stevenovi kámoši, znovu se například sešel štáb v Anglii kultovního rodinného filmu The Goonies, na natáčení Avatara pozval redaktory James Cameron, o svém nejnovějším filmu Tetro se rozvyprávěl Francis Ford Coppola a dvojité interview o chystaném Hobitovi poskytli Guillermo Del Toro a Peter Jackson. Jádro časopisu tvoří třicet stránek exklusivních fotografií, na nichž ty největší celebrity (Jodie Foster, Clint Eastwood, Keira Knightley, Jack Nicholson, Tom Cruise…) „přehrávají“ slavné scény ze svých slavných filmů. Kdo by neměl té exkluzivity dost, může si přečíst, jaké otázky položili editorovi čísla jeho obdivovatelé z řad celebrit, vychutnat si rukopis známých režisérů, jež vyplňovali dotazník o filmech, které na ně měly vliv, a nakonec se dorazit šestistránkovým rozhovorem s Tomem Hanksem. Který český časopis si tohle může dovolit?

Premiere už sotva, neboť červnové číslo s Brünem na obálce je jejím posledním, prý kvůli nedostatku inzerentů. Současná tvář časopisu má sice daleko ke zlatým časům za šéfredaktorského působení Tomáše Baldýnského (to byl opravdu magazín na evropské úrovni), ale jako lehké čtení na kratší cestování posloužila Premiere vždycky výborně, proto mne její konec mrzí. Četbu posledního čísla s devítistránkovým „nekrologem“ si proto šetřím na (ještě) horší časy. V elektronické podobě už to prostě není ono.  That’s All Folks!

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.