Vary v blogu

Posted: 12. 7. 2009 in aktualitka, událost

Filmový festival virtuálně

Jako náhražku za letošní absenci na MFF Karlovy Vary jsem zvolil pilné čtení některých blogů. Souhrnně z nich mám dojem, že akce s podobnou koncentrací všelijakých kratochvílí nepřidávají zúčastněným – až na výjimky – na chuti, trávit čas sdělováním svých dojmů absentujícím.

Zářným příkladem výše zmíněného jevu budiž slibně rozjetý blog Ondřeje Vosmíka, kterého první den festivalu nejspíše zmohl příliš, aby ve svém psaní mohl pokračoval. Větší rezistenci vůči svodům festivalu k pracovní nečinnosti prokázal během svého pětidenního pobytu František Fuka.

Jeho mile neodborné recenze na několik festivalových titulů byly prokládány postřehy Františkovy přítelkyně Jitushky, jejíž „jiný pohled“ na film a dění okolo něj vnímám jako nejpříjemnější karlovarskoblogerské zpestření.

Fuka byl s Tomášem Baldýnským rovněž aktérem pořadu Odvarné palce, kde pánové komentovali viděné filmy a ve vtipně volených prostředích (o Bronsonovi zpoza mříží) dali „pamětníkům“ vzpomenout na zlaté časy Odvážných palců Radia 1.

Nejhutnější, nejkritičtější a nejvíc do hloubky jdoucí bylo dle očekávání blogování Kamila Fily (a dle očekávání také vzedmulo velkou polemickou vlnu). Své analytické recenze doplnil trefnými postřehy „ze zákulisí“. Ze všech sledovaných blogů mi proto právě ten jeho přinesl nejucelenější přehled o festivalovém dění.

Kvalitou a poučeností svých textů za Filou nijak nezaostává Alena Prokopová, která navíc, pokud se nepletu, nepsala na něčí žádost, nýbrž (stejně jako Vosmík) na vlastní popud.

Příspěvky základní čtveřice svých oblíbených autorů jsem doplňoval nepravidelným čtením blogu Ireny Hejdové a sledováním neformálních (a povětšinou nefilmových) rozhovorů Reflexu.

Jak možno soudit jenom z tohoto zlomku, cest, jak zvědět, co hýbe nejsledovanějším českým městem uplynulého týdne, nebylo málo. Nutno ovšem přiznat, že jsem drze očekával texty pravidelné a delší. K dojmu „bytí“ na místě dosti scházelo. Inu, příští rok si tuhle nevděčnou roli plánuji vyzkoušet na vlastní prsty, skrze něž poté na práci profesionálů již nejspíše pohlížet nebudu.

Reklamy
Komentáře
  1. OLA napsal:

    Dik za odkazy, ale ziadny blog nenahradi tu atmosku…

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.