10 filmů roku 2010 – na co se nejvíc těším

Posted: 2. 1. 2010 in výhled

Alice in Wonderland (r. Tim Burton) – knihu jsem málem nedočetl, u Disneyho zpracování na mne šlo spaní, proto doufám, že Tim dá tomuto veleslavnému dílu konečně podobu, která bude pochopitelná, správně divná a prudce koukatelná. cz premiéra: 4.3.

Brothers (r. Jim Sheridan) – režisér minimálně dvou skvělých dramat (k Mé levé noze a Ve jménu otce bych klidně přidal Boxera) přichází s výtečně obsazenou psychologickou reflexí války v Afghánistánu. Vypadá to na první skutečně dospělou roli pro Natalii Portman. cz premiéra: 18.2.

Capitalism: A Love Story (r. Michael Moore) – na jednu stranu mne způsob, jakým Moore překrucuje fakta irituje, na druhou fascinuje. Ani jeho reakce na ekonomickou recesi asi nebude vyvážená, ale skoro určitě bude vtipná. cz premiéra: 4.2.

I Love You Phillip Morris (r. Glenn Ficarra, John Requa) – komedii, která má nyní na ČSFD 93% (při 77 hodnoceních, ač těžko určit, kteří z uživatelů film opravdu viděli) režírovali dva neznámí debutanti, hrají v ní dva známá herci a vypráví o skutečnými událostmi podepřené homosexuální romanci dvou vězňů. Zní zvláštně, mohlo by být skvělé. cz premiéra: 25.3.

Kick-Ass (r. Matthew Vaughn) – můj osobní favorit číslo jedna. Film podle komiksu, který komiksy zároveň tak trochu paroduje. Největší a v podstatě i jedinou hereckou hvězdou je čím dál méně zajímavý Nicolas Cage, což nijak nezmírňuje neskutečnou zábavnost trailerů. Největší obava? Aby ve filmu nebylo všeho příliš. cz premiéra: 16.4.

The Lovely Bones (r. Peter Jackson) – kvalitní knižní předloha (kterou plánuji již pár měsíců přečíst), solidní obsazení a trailer, který dokáže emotivně zapůsobit, to jsou hlavní taháky nového, oproti předchozím mnohem komornějšího filmu Petera Jacksona. Ale na na nějaké ty fantasy prvky taky dojde. cz premiéra: 18.3.

The Men Who Stares at Goats (r. Grant Heslov) – i po prvních, nikterak přívětivých recenzích si tvrdohlavě odmítám přiznat, že TAKTO nazvaný film s TAKOVÝM obsazením (Clooney, McGregor, Spacey, Bridges, Simmons) může nebýt legrací k popukání. cz premiéra: 11.2.

Nine (r. Rob Marshall) – podobně jako u předchozího filmu mne slabší hodnocení neodradilo natolik, abych MUZIKÁL s nejvíc sexy OBSAZENÍM za hodně dlouhou dobu vyřadil ze svého „must see“ seznamu. Obávám se akorát přemíry vazeb na Felliniho 8 1/2, jež mě – distingovaně napsáno – neoslovily. cz premiéra: 4.3.

Shutter Island (r. Martin Scorsese) – dle traileru bych tipoval béčkový horor natočený před třiceti roky, Scorsese je ovšem jeden z mála režisérů, u nichž může jít (a velmi pravděpodobně půjde) o záměr. Trumfne Shutter Island svou děsivostí stále přesvědčivý Mys hrůzy? cz premiéra: 25.2.

Up in the Air (r. Jason Reitman) – Jason Reitman má na svém kontě tři úžasné kraťasy (doporučuji zejména In God We Trust), jeden pozoruhodný seriál (United States of Tara) a dvě nadprůměrné komedie, k nimž se Up in The Air nejenom přidá, ale dost možná je i překoná. Obsazení na to má. cz premiéra: 28.1.

nový film bratrů Coenů A Serious Man se do TOP 10 nedostal jenom z toho důvodu, že ho český distributor hodlá uvést až v červenci, do kteréžto doby jistě přibude dost dalších zajímavých filmů, abych mohl výhled aktualizovat

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s