Big Lebowski, kterému něco chybí

Posted: 1. 7. 2010 in aktualitka, DVD

K bezpočtu stánkových DVD edicí, jež v nevyzpytatelných intervalech z nás, filmuchtivých individuí vábí peníze, včera přibyla další, nazvaná CINEMA CLUB Indies. Cena 99,-. Prvním vydaným je jeden z divácky nejoblíbenějších filmů bratrů Coenových Big Lebowski (vyšší procentuální hodnocení nemá na ČSFD žádný jejich film, pouze Fargo je hodnoceno stejně).

Následovat by měly tituly Bokovka (ta jíž zítra?!), Barton Fink, Sedm, Zběsilost v srdci, Magnolia, Darjeeling s ručením omezeným a Kult hákového kříže. S výjimkou Lynchovy Zběsilosti žádný z vpravdě kvalitativně nadprůměrných filmů dříve v trafikách k dostání nebyl. Čili bude těžké odolat, sám minimálně Sedmičkou a Magnolií nepovrhnu.

DVD je uvelebeno v elegantním digipacku, což vítám, neboť všechny stojany pro klasické plastové krabičky už jsou obsazené a odmítají přijímat nové členy. Problematická je ale nadprůměrná výška obalu, zhruba 5 centimetrů nad normál. Na zadní straně tak zůstává nesmyslně mnoho volného místa, které – nezaplněné textem ani obrázky – kazí celkový dojem. Po otevření se vše zdá být v pořádku. Velký Dude a připravované tituly na jednom „křídle“, text Michala Šobra (velmi milé překvapení) na druhém „křídle“ a DVD uprostřed. Jen kdyby se pod ním nekrčila reklama. Naštěstí na film a ne na čistič sprchových koutů.

Největší zklamání ale přichází po vložení disku do mechaniky a zjištění, že obal bohužel nelže, co se týče technické (ne)vybavenosti. Pouze dvě zvukové stopy, jenom jedny titulky a úplná absence bonusových materiálů. Nechápu proč, je to snad takhle levnější? Tak uvažuji, jestli ten pocit ošizení a neúplnosti stojí za těch pár ušetřených korun (plnohodnotnou verzi lze pořídit od 173,-) a slušivý papírový háv. Mno, přinejmenším je to takto ekologičtější…

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.