Filmový podzim

Posted: 1. 9. 2010 in tipy, výhled

Venku je hezky, prší. Když vás procházky deštěm omrzí a dostanete chuť zajít do kina, bude z čeho vybírat? Bude, ze spousty nezajímavých a pár slibných filmů.

Z Á Ř Í Kdo chtěl vidět nový film Neila Jordana Ondine, už jej viděl. V ideálním případě z DVD zakoupeného v zahraničí, ale nebuďme naivní. Drsnému francouzského krimi 22 výstřelů bude časem více slušet vysílání na TV Barrandov. Drew Barrymore mám rád, ale nelíbí se mi, jaké role si vybírá, ve své neschopnosti rozeznat kvalitní námět zachází Dál než se zdálo. Nový Karate Kid by byl k přežití, netrvat 140 minut a nehrát v něm syn Willa Smithe. Od Luca Bessona už asi málokdo čeká převratnou podívanou, zvlášť, jde-li o film nazvaný Tajemství mumie. Román pro muže – není název dost odrazující? Druhý Wall Street má na sequel překvapivě slušná hodnocení. Dva nejnadějnější zářijové filmy, Strýček Búnmí (Zlatá palma z Cannes) a Bibliothéque Pascal bude pravděpodobně největší problém v kině neminout.

Ř Í J E N Říjnovou nabídku otevírají dva 3D horory, o nichž moudří diváci vědí své a dva české filmy, o nichž je někdy lepší nevědět. Legenda o sovích strážcích mi dle obsahu přijde jako maximálně nevhodná látka pro Zacka Snydera, trailery ale nevypadají zle. Jíst, meditovat, milovat – nejít, nevidět, přečíst. Machete je brak, jistě neodolatelný. Scott Pilgrim proti zbytku světa jisté skupině diváků radost jistě udělá, jen ne tak velkou, jak jsme čekali. Třetín filmem Ondřeje Trojana je Šabachův Občanský průkaz a slibuje trvat nebezpečně ambiciózních 137 minut. Animovaný Já, padouch nejspíš neurazí a nejspíš na něj do týdne zapomenete. Totéž bude, obávám se, platit pro Benga v záloze a Red. Jestli bude Affleckovo Město strhujícím a originálním romantickým thrillerem, pak bude úplně jiným filmem, než jaký slibuje trailer.

L I S T O P A D Trailer hororu Neboj se samoty (v originálne Don’t Be Afraid of the Dark) mne trochu postrašil, taky že jsem se na něj díval sám a ve tmě. Život online, konečně film naší generace. Druhý knižní díl Milénia je lepší než první, druhý film prý za tím prvním zaostává. Aby povzbudivých filmů pro pochmurné (jak pro koho) podzimní dny nebylo málo, přijde ještě Ďábel. No, spíš se přišourá. Aťsije další Potter sebemizernější, lidi na něj stejně půjdou, ale třeba bude výborný… a lidi na něj stejně půjdou. Rok by nemohl skončit, kdyby do kin nebyl uveden nový film Woodyho Allena, tentokrát tvrdící Poznáš muže svých snů. Zase vlaky, zase Washington, navíc rating PG-13, Unstoppable – poprvé, co se ani trochu netěším na nový film Tonyho Scotta. Nějak měkneš, Tony. Na závěr listopadu si dvě romantické komedie, Zase ona! a The Switch, střihnou, která z nich je zbytečnější.

Nemám z té nabídky dobrý pocit. Ale zpravidla je lepší očekávat to horší.

Reklamy
Komentáře
 1. jaryn napsal:

  Vážený pane Šrajer, zaujal mne Váš komentář na CSFD k filmu Essence of cool – Smutný portrét arogantního lakomce, který byl agresivní k ženám, ve filmech i v životě dělal jen to, co ho bavilo a příliš pozdě si uvědomil, kolik chybných rozhodnutí učinil – je vidět jak málo jste znalý biografie herce Steve McQueena,možná info čerpáte z Blesku či Aha a podobných bulvárů nejhrubšího zrna.Nevím, kde jste přišel na uvedené připomínky??Osobně se o život Steva Mcqueena zajímám cca 20let, přečetl jsem opravdu mnoho literatury týkající se jeho života jak osobního tak profesního v různých jazycích nehledě na množství filmů, ovšem nikde jsem nenašel informace, které si dovolujete někde prezentovat aniž by jste znal aspoň přibližnou realitu.Z čeho usuzujete, že byl arogantní lakomec?Jediná arogantní věc je Váš zcestný komentář.Kyby jste se obtěžoval přečíst např knihu The Last mile -která psala jeho třetí žena Barbara, věděl by jste, že na sklonku života nelitoval vůbec nějakých špatných rozhodnutí jak píšete.A agresivita k ženám??děláte si srandu?Opravdu se trochu zamyslete, nebo nastudujte, než se odhodláte něco psát a někoho soudit.Klávesnice snese vše..že ano?S politováním musím konstatovat, že arogance a stupidita tahne českou zemí jako mor a vy jste svým komentářem právě přispěl.JR.

 2. Matty napsal:

  Vážený pane JR, není mi jasné, proč máte potřebu reagovat takto veřejně, ne e-mailem nebo přes interní ČSFD poštu, ale to ponechme stranou. Můj komentář se vztahuje k dokumentu o McQueenovi a k tomu, jak je v něm herec vykreslován. Jeho stručná charakteristika se zakládá výhradně na informacích prezentovaných dokumentem, v němž vystupují lidé, kteří McQueena znali. Navíc uvádím, že jde o jednu z možností jeho čtení a rozhodně svůj názor neprezentuji jako všeobecně platný (což ale platí o komentářích tohoto typu obecně). Nevím, zda-li jste dokument viděl a víte, na co svým komentářem vlastně reagujete, dle vašich slov soudím, že nikoliv.

 3. jaryn napsal:

  Dokument jsem zamozřejmě viděl, reaguji na Vaše zaujetí, které se netýká „pouze“ tohoto herce, když jsem si přečetl některé „recenze“ zde na Vašem webu.Nevím za co se v oblasti filmu pokládáte, ale odborník či kritik určitě nejste, tedy možná jedna rada – nechte si své úvahy pro sebe, jelikož kdyby měl každý psát své dojmy na net tak by v tom byla akorát bramboračka, nehledě na to, zda-li to vůbec někoho zajímá,ale nebudu zde pokoušet začínat nějaký flame.Byla to jenom reakce a že byla zde a ne na csfd se omlouvám.JR.

 4. Michal napsal:

  Jaryn: chlape, mel byste se nad sebou zamyslet. Ocividne vubec nerozumite principum Internetu. Ten hlavni princip Vam ale prozradim: pokud se Vam neco na Internetu nelibi, nikdo Vas nenuti to cist. Skvele, co rikate!? Takova svoboda a tolik moznosti volby!

  Mne se naopak Mattyho komentare i texty libi a vzdy si je s chuti prectu. Hodne by mne mrzelo kdyby si vzal k srdci komentar jednoho neprijemneho ctenare a prestal by psat.

  Takze shrnuti – ano, je fajn vyjadrit svuj nazor a je jiste dobre ze jste to udelal. Ale pokud se Vam clanky nelibi NECTETE JE. A vsichni budou spokojeni 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.