Filmy roku 2011

Posted: 5. 2. 2011 in výhled

Méně i více vzdálené letošní premiéry, na něž se těším.

Sucker Punch (kdy asi: březen)
Poté, co poslední Snyderův film (Legenda o sovích strážcích) bez většího vzruchu proletěl kolem, je zde velká šance, že se dočkáme režisérova návratu ve velkém stylu. Jak sám prohlásil, Sucker Punch bude první film natočený výhradně na základě jeho vlastních nápadů, na základě toho, co jej baví. A co tedy baví tvůrce vizuálně oslňujících drsňáren jako 300 nebo Watchmen? Holky, roboti, samurajové, kulomety! Vše ve velkém. Také trailery slibují jedním slovem nářez. Teď jenom doufejme, že se z výsledného filmu kvůli přístupnosti nebude muset moc vystřihávat.

The Tree of Life (kdy asi: červenec)
Trvalo to dlouho (dokonce déle než Tenká červená linie), ale nakonec mi filmy Terrence Malicka čímsi obtížně popsatelným učarovaly. Sváteční autor filozofujících, meditativních snímků nejspíš rovněž v případě Stromu života nesleví ze svých nároků na diváka. Opět s hereckými hvězdami (Pitt, Penn), opět o životě, smrti, věčnosti a podobných nelehko uchopitelných tématech. Červencovou českou premiéru nevidím, vzhledem k průtahům provázejícím naposledy uvedení Nového světa, moc reálně.

Sherlock Holmes 2 (kdy asi: prosinec)
Jednička byla – hlavně díky hercům – zábavná, dvojka by mohla být – hlavně díky hercům, které doplní např. Stephen Fry – taky.

Dangerous Method (kdy asi: září)
Konflikt mezi Freudem a Jungem v režii Croneneberga? Ano, prosím (a Slavoj Žižek už se jistě taky tetelí radostí).

The Adventures of Tintin: Secret of the Unicorn (kdy asi: listopad)
Spielberg zůstává věrný pověsti věčného kluka. Tentokrát si bude hrát s touž technologií, jakou byl natočen Avatar a oživovat belgickou komiksovou odpověď na mladého Sherlocka Holmese. Díky tomuto projektu a projektu jiného „hollywoodského spratka“ (Scorseseho Hugo Cabaret) by se konečně mohlo ukázat, mají-li 3D filmy šanci přežít, nebo budou jenom dobovým výstřelkem.

Contagion (kdy asi: říjen)
Do 3D se pouští i mnohostranný Steven Soderbergh, pro jistotu s něčím, co vypadá předně na parádní žánrovku s neuvěřitelně oslňujícím obsazením (Matt Damon, Marion Cotillard, Gwyneth Paltrow, Kate Winslet, Jude Law, Laurence Fishburne), ale třeba za tím bude „něco víc“.

Moneyball (kdy asi: listopad)
Bennet Miller po životopisném dramatu Capote znovu režíruje Philipa Seymora Hoffmana… a taky Brada Pitta a Jonaha Hilla – v reálném příběhu jistého manažera baseballového týmu.

The Girl with the Dragon Tattoo (kdy asi: prosinec)
První díl Milénia režírovaný Fincherem. Bude lepší než solidní švédská verze?

Mission Impossible: Ghost Protocol (kdy asi: prosinec)
Třetí M:I zůstává nejlepším akčním filmem posledních let. Čtvrtý díl vyjeví, do jaké míry šlo o zásluhu režírujícího J. J. Abramse (vystřídá ho režisér Úžasňákových Brad Bird) a do jaké hrajícího Toma Cruise.

Paul (kdy asi: červen)
Simon Pegg a Nick Frost, dva z největších filmových geeků znovu před kamerou. Tentokrát navíc se Sethem Rogenem dabujícím mimozemšťana.

Take This Waltz (kdy asi: ???)
Sarah Polley mám rád jako herečku a (díky Daleko od ní) si jí vážím také jako režisérky, její nový počin vypadá na jedno z těch neobyčejně obyčejných vztahových dramat, která dokáží mile překvapit.

The Beaver (kdy asi: ???)
Jodie Foster, Mel Gibson a bobr. Trailer slibuje roztomilou úchylnost, která by mohla restartovat umrtvenou Gibsonovu kariéru (ačkoli to je právě Gibson, kvůli němuž dávají všichni distributoři od filmu ruce pryč).

Live with It (kdy asi: ???)
Komedie o žití s rakovinou… nestačí?

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.