Letní premiéry 2011

Posted: 7. 6. 2011 in výhled

Skeptik by po zhlédnutí pár desítek trailerů k nadcházejícím kino-premiérám mohl podotknout, že si nejlepší letní film odbyl premiéru dříve, než léto vůbec začalo (ano, hádáte správně – Fast Five). Pojďme před vynesením jednoznačného rozsudku na budoucí vítěze a poražené letní sezóny pohlédnout alespoň v souladu s počasím, tzn. bleskem.

Druhá Kung Fu Panda nabízí srovnatelnou míru satisfakce jako ta první. Na Lidice se za pár let rád podívám v televizi (promiň, česká kinematografie). Pařba v Bangkoku, Paul i Princ a pruďas diváky chtivé lehké zábavy jistě lehce pobaví, zejména u druhého a třetího filmu mne nicméně – vzhledem k obsazení – vcelku vlažné přijetí mrzí.

Vyspělejší zábavu než tři uvedené komedie by mohly nabídnout Bridesmaids, jež Bontonfilm do kin vyšle s velmi nešikovně zvoleným názvem Ženy sobě. Jak fanoušci Apatow Productions jistě tuší, divačky, jež se hrnuly na Ženy v pokušení tentokráte nebudou cílovkou. O zdařilém scénáři filmu si můžete počíst zde.

Hanna, jistě atraktivní titul pro kina, doplácí stejně jako předchozí Sólista na vlažný zájem českých distributorů o filmy Joea Wrighta. Kdo poněkud přeplácaně vyhlížející akci opravdu chtěl vidět, už ji viděl. Na Bobra Jodie Foster (ale no tak) se těším velmi, čekaje inteligentní a snad i trochu vtipné a dojemné drama s mediálně pohřbeným Melem Gibsonem.

Strom života, Malickův dvě hodiny dvacet dlouhý mindfuck (1) bych chtěl milovat, ale existuje zhruba stejná pravděpodobnost, že jej budu nenávidět. Auta 2 dozajista neprojedou na plné čáře, více bych nicméně ocenil pixarovku plně originální, netěžící z úspěchu dříve úspěšného. Po X-Men: First Class se dočkáme rovněž Captain America: The First Avenger. Z traileru není zjevné, jestli budou tvůrci americkou militantní politiku shazovat, nebo adorovat. V druhém případě by snadno mohlo jít o nechtěnou komedii.

Zrození planety opic vyvolává neodbytný pocit déjà vu. Není divu, s francouzským režisérem, který by v lepším případě (ač k neradosti producentů) mohl hollywoodský blockbuster proměnit v artovou zvláštnost. Nebudu-li muset, Malý kousek nebe nikdy neuvidím. Hraje v něm Kate Hudson (promiň, že Tobě se omlouvat nebudu, Kate).

Barbar Conan vypadá stejně zaostale jako postavy v předchozích filmech Marcuse Nispela a nejspíš bude stejně zaostalý jako předchozí filmy Marcuse Nispela. Green Lantern připomíná béčková sci-fi z 50. let. Snad záměrně. Kovbojové a vetřelci budou zjevně celí postaveni na výskytu kovbojů a vetřelců v jednom fikčním světě. No a Muži v naději jsou dalším důvodem, proč se netěšit na konec prázdnin. Asi tak.

_________________________________________________

(1) Jak praví Urban Dictionary: „An image that totally fucks with your mind. When you see it, you will shit bricks.“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.