Týden o filmu I (10. – 16.12. 2012)

Posted: 16. 12. 2012 in co píší jiní

Osobní výběr filmových kritik, recenzí a novinek z českého internetu za uplynulý týden.

Filmově zabarveným textům, jež zveřejnila česká média, jasně vévodí Hobit. Dokud opavský Cinestar neobdrží titulkovanou kopii, film zřejmě neuvidím. Momentálně tedy nemohu posoudit, jak výstižná je ta která recenze. Dvě z nich nicméně přispěly k tomu, že jsem se Jacksonův návrat do Středozemě nakonec rozhodl, oproti původnímu záměru, neignorovat. Jedna je (tradičně) k nalezení na Aktuálně, druhá (nepřekvapivě) na blogu Aleny Prokopové. Nejvíc mne ale (samozřejmě) pobavila recenze Františka Fuky, zvlášť její poslední věta. Na Aktuálně se dříve v týdnu objevila rovněž trochu opožděná, pohled nicméně rozšiřující recenze Sedmi psychopatů.

Většina zpravodajských serverů zaznamenala, že proběhlo oznámení nominací na Zlaté glóby. Stručný soupis bez zbytečných řečí okolo najdete například v novinkové sekci na ČSFD. Přehled zásadních nových trailerů pro ty, kteří se nechtějí prokoukávat množstvím nových videí na ČSFD, nabízí z českých webů např. filmová sekce ihned.cz.

Pravda, poměrně chudá úroda. Anebo jsem přínosné příspěvky možná nehledal dost důkladně… Za jakékoli typy, kterým směrem bych měl své pátrání rozšířit, budu jedině rád.

Na závěr jedna hořkosladká lahůdka k tématu „stav české filmové publicistiky“, na kterou jsem narazil v páteční příloze MF DNES (noviny jsem dostal zdarma ve vlaku, jinak bych se nálezem v nich nechlubil):

Mirka Spáčilová 

Patrně nejrespektovanější filmová kritička v zemi, její ostré recenze jsou vyhlášené a čtenáři vyhledávané. Pravidelně přispívá také svými komentáři a sloupky na názorové stránky tohoto listu. Je vedoucí kulturní rubriky MF DNES.

Třeba něco dodávat?

Reklamy
Komentáře
  1. OLA napsal:

    Mirca je vecna…..

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s