Výběr z webu 12

Posted: 21. 12. 2014 in co píší jiní, tipy

Během uplynulého týdne žil internet hackerským útokem na Sony, jeho podrobným průběhem, i jeho dopadem na filmovou exhibici nebo politickou satiru.

Nejdiskutovanějším filmem byl zřejmě třetí a (snad) poslední Hobit a poučení, které by si z něj ostatní filmaři mohli odnést.

Objevilo se mnoho, mnoho, mnoho přehledů nejlepších filmů roku 2014. A minimálně jedno hutnější analytické shrnutí jednoho z trendů.

K ohlédnutím za končícím rokem patří také úvaha, proč se z Na hraně zítřka nestal hit nebo vyzdvihnutí feministicky významných filmových událostí, jimiž se zabývá i tato abeceda žen ve/od filmu.

O ženách a filmovém průmyslu mluvila také dánská režisérka Lone Scherfig v rozhovoru pro Little White Lies.

Někdo se vracel k Českému století – písemně i ústně -, někdo zas k Vlkovi z Wall Street.

Přední oborová periodika stále neomrzelo psát o filmech z oscarové perspektivy, vinou jejíhož upřednostňování trochu zaniklo, že již byly uděleny Evropské filmové ceny.

Milovníci starých filmů si mohou počíst o jednom z prvních nezávislých filmových producentů v USA nebo o Chaplinově Diktátorovi.

Rozhodování, co celorodinně akceptovatelného sledovat během svátků, vám možná usnadní tenhle analytický/interpretační text o pixarovkách, případně o herectví někdejšího komediálního krále Jima Carreyho.

Toho, kdo sleduje raději televizi, by mohlo zajímat, jaký měl Richard Pryor vliv na Chrise Rocka a Louise C.K nebo v čem tkví úspěch Johna Olivera.

Na závěr dva články z Gamasutry. Z jednoho se dozvíte, co znamená slovo „skeuomorphism„, druhý představuje první část výsledku velkého výzkumu mezi vývojářskými týmy.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.